Klub sportowy

Warszawski Klub Jeździecki to sportowy klub z tradycjami. Istniejemy od 2007 roku i nieustannie czynnie angażujemy się w propagowanie dyscyplin jeździeckich. Nasi zawodnicy czynnie uczestniczą w zawodach sportowych rangi krajowej oraz międzynarodowej, a my jako Klub jesteśmy niezmiernie dumni z osiąganych przez nich licznych sukcesów.

Dołącz do nas! 
Wszystkie osoby chętne do rozpoczęcia swojej przygody sportowej w barwach naszego klubu proszone są o przesyłanie wniosków drogą mailową na adres: klub[at]wkj.com.pl. Wniosek powinien zawierać kilka słów o Tobie, informację o uprawianej dyscyplinie jeździeckiej oraz najważniejsze osiągnięcia sportowe.

Nasi zawodnicy

Stanisław PRZEDPEŁSKI (1987)

Kontakt z jeździectwem od najmłodszych lat zawdzięcza mamie trenerce i ojcu lekarzowi weterynarii, co sprawiło że dorastał, w otoczeniu koni i stajni.

Ważniejsze wyniki:
WKKW: zloty medal Mistrzostw Polski Pony Ujeżdżenie: srebrny medal Mistrzostw Polski Pony, start w ekipie na Mistrzostwach Europy Pony (Hagen 2002– Niemcy)
Skoki przez przeszkody: 4 złote medale Mistrzostw Polski Pony, brązowy medal Mistrzostw Polski Pony, srebrny medal Halowego Pucharu Polski Juniorów Jeźdźców, start w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców (Auvers – Francja), 3 miejsce GP CSI***W (Leszno 2008), 3 miejsce CSIO**** Final Meydan FEI Nations Cup Promotional League (Barcelona 2009), 7 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów (Warka 2010).

Krzysztof RETKA (1993)

W świat wielkiego sportu wprowadziła go mama - trenerka Bożena Retka. Najpierw reprezentował Legię Warszawa potem WKJ Warszawa.  
Zwycięzca Halowego Pucharu Polski 2017 w kategorii „Seniorów”. Złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów i Halowego Pucharu Polski Juniorów, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów.

Ważniejsze wyniki (skoki przez przeszkody):
I m-ce Halowe Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza (2012), II m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów, II m-ce Halowy Puchar Polski Juniorów Warszawskiego KJ, reprezentant Polski na ME (2011), I m-ce Halowy Puchar Polski Juniorów (2010), I m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów , III m-ce Halowy Puchar Polski Juniorów (2009), III m-ce Puchar Mazowsza Juniorów (2008).

Weronika ROGALSKA (2003)

Zawodniczka dyscypliny skoków przez przeszkody. Zakochała sie w koniach mając 6 lat. Pierwsze sukcesy sportowe odnosiła na kucu grupy C, na którym zdobywała wiele czołowych miejsc w zawodach ogólnopolskich. Obecnie regularnie trenuje po czujnym okiem czołowej polskiej trenerki p. Bożeny Retka i aktywnie uczestniczy w zawodach rangi krajowej oraz międzynarodowej. Posiada doświadczenie w pracy z trudnymi końmi oraz startach w konkurach do klasy C1.
Ważniejsze osiągnięcia:
Członek kadry narodowej Dzieci w 2017r.
5 m-ce CSI1* Ciekocinko (N)
4 m-ce HZO-B1* Leszno Finał Małej Rundy,
1 m-ce HZO-B1* Leszno Mała Runda,
Liczne miejsca TOP10 w konkursach klasy L, P
Mistrz Polski w kategorii kucy w ujeżdżeniu.

Martyna MAKOWSKA (2002)

Zawodniczka dyscypliny skoków przez przeszkody. Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 7 lat. Pierwsze doświadczenie sportowe zdobywała na siwym kucu grupy C, z którym zdobywali wiele czołowych miejsc w zawodach ogólnopolskich w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu. Doświadczenie w startach w konkurencji skoków przez przeszkody do klasy C.
Ważniejsze osiągnięcia:
4 m-ce HZO-B1* Leszno Mała Runda
7 m-ce CSI1* Ciekocinko (N)
Członek kadry wojewódzkiej Mazowsza w 2017r.
Liczne miejsca TOP10 w konkursach klasy L, P

Maria GONCIAREK (2002)

Zawodniczka skoków przez przeszkody. Regularnie startuje w zawodach klasy regionalnej i ogólnopolskiej. Medalista Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Doświadczenie w konkursach do klasy C.
Ostatnie osiągnięcia:
6 m-ce HZO-B1* Leszno, Mała Runda
2 m-ce Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza 2020, kat. Juniorzy
3 m-ce ZO-B2* Salio, Mała Runda

Gabriela BIEDKA (1993)

Zawodniczka skoków przez przeszkody. Medalistka Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii PROFI, zawodniczka zajmująca czołowe lokaty w wielu konkursach zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Posiada doświadczenie w pracy z młodymi końmi.

Ostatnie osiągnięcia:
1 m-ce XI Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni, ZO1* Olsza, półfinał koni 5-letnich
3 m-ce HZO-B1* Leszno Duża Runda
3 m-ce HZR II kwalifikacja OPEN CUP Leszno (N)
6 m-ce HZO-B1* Leszno, Średnia Runda

Zofia ZAWADZKA (2007)

Zofia Zawadzka uprawia dyscyplinę skoki przez przeszkody od 7 roku życia. Obecnie startuje w kategorii Dzieci II wraz ze swoją 7 letnią klaczą rasy KWPN Irresistible B. Rozpoczyna również starty w N klasie.
Największe sukcesy:
5 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Dzieci II w Jakubowicach
2 miejsce na MWiM w kategorii Dzieci II w Warce
2 miejsce (Dzieci II ) na HZODiM w Poczerninie
3 miejsce (Dzieci II ) na HZODiM w Bobrowym Stawie
Oraz wiele miejsc w pierwszej dziesiątce na zawodach ogólnopolskich i regionalnych.

Wiktoria VON MAUBERG (2003)

Zawodniczka kategorii kucy (Grupa C).
Wielokrotna medalistka HPP i MP
Uczestniczka Cavaliady Future 2019 i zawodów ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży.
Ostatnie osiągnięcia:
3 m-ce Mistrzostwa Polski 2020 , Finał Grupa C
2 m-ce Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Kucy 20201 m-ce HZO DIM I HZR Sopot Finał Grupy C

Aniela WESOŁOWSKA (2002)

Zawodniczka dyscypliny skoków przez przeszkody. Trenuje pod czujnym okiem Stanisława Przedpełskiego.
Ostatnie osiągnięcia:
10 m-ce w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza 2020 6 m-ce HZR-B i HZT-B Bobrowy Staw (C)
Liczne wysokie miejsca w konkurach klasy L i P


Krystyna GANTNER (2003)

Zawodniczka skoków przez przeszkody. Końmi interesuje się od dziecka, jednak swoją przygodę ze sportem rozpoczęła dość niedawno gdy doczekała się własnego konia i zaczęła trenować pod czujnym okiem trenera Stanisława Przedpełskiego.
Ostatnie osiągnięcia:
4-msc Mistrzostw Warszawy i Mazowsza kat. Zawodnik z III licencją
Liczne bezbłędne przejazdy z konkursach L i P